خدمات پوست

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل یک روش رایج برای رفع چین و چروک ها و جبران کاهش حجم است که با هدف جوانسازی و زیبایی انجام می شود. با افزایش سن بسیاری از بافت ها حجم خود را از دست می دهند و چین و چروک ها بیشتر نمایان می شوند. با تزریق مواد ژل مانند می توان باعث کشیدگی پوست شد و چین و چروک های عمیق را برطرف نمود. بعد از تزریق بوتاکس، تزریق ژل از جمله رایج ترین روش های زیباسازی پوست می باشد.

 البته تزریق ژل فقط با هدف رفع چین و چروک انجام نمی شود و ممکن است هدف استفاده از این خدمات زیبایی، حجم دادن به برخی از بافت های بدن مثل گونه ها یا بهبود انحناها باشد. تزریق ژل در مقایسه با روش های جراحی که برای افزایش حجم استفاده می شود، هزینه مناسب تری داشته و عوارض کمتری دارد.

تزریق ژل و تاییدیه از سازمان FDA

سازمان FDA تزریق ژل های استاندارد را برای اهدافی همچون رفع چین و چروک و جوانسازی پوست صورت، دست ها و … تایید نموده است. همچنین در این سازمان، استفاده از این روش برای افزایش حجم و اصلاح انحنای بدن تایید شده است. استفاده از تزریق ژل می تواند در بسیاری از موارد جایگزین جراحی های بینی باشد. اما این سازمان تزریق ژل را برای افزایش حجم باسن، سینه ها و افزایش حجم پاها تایید نکرده است. استفاده از تزریق ژل با این اهداف رایج نیست.

انواع ژل های تزریقی

ژل ها از مواد متعددی ساخته می شوند و می توانند دائمی و قابل جذب باشند. از آنجایی که اغلب ژل های دائمی عوارض بیشتری در مقایسه با ژل های قابل جذب دارند، امروزه استفاده از این نوع ژل رایج تر است. ژل های قابل جذب نیز می توانند ترکیب های متعددی داشته باشند. ژل با پایه هیالورونیک اسید یکی از رایج ترین ژل های مصرفی در این نوع خدمات زیبایی است. بر اساس هدف مورد نظر، ممکن است جراح و متخصص زیبایی، ژل های متفاوتی را برای شما انتخاب کند. جنس مختلف ژل ها علاوه بر کارایی در طول عمر و ماندگاری نتایج نیز تاثیر زیادی دارد.

 انتخاب برند ژل نیز می تواند عامل مهمی در تعیین کیفیت روش تزریق ژل باشد. از آنجایی که انتخاب جنس و برند ژل یک اقدام بسیار تخصصی است، بهتر است به جراح زیبایی و متخصص پوست خود در این زمینه اعتماد کنید و این کار را به او بسپارید. واضح است برند و نوع ژل از عوامل تعیین کننده هزینه های این خدمات زیبایی هستند.

مزایای تزریق ژل

تزریق ژل یک روش بسیار سریع و تاثیرگذار است که می تواند در یک جلسه 20 دقیقه ای بدون دوره نقاهت انجام شود. این خدمات زیبایی بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود و یک روش سرپایی و بدون درد است. تاثیرات این روش برای مدت طولانی پایدار است. نتایج به راحتی قابل اصلاح و بازگشت به حالت اول است. با این روش، حرکات طبیعی صورت دچار تغییر نمی شود. این روش در دسته روش های ایمن و مورد تایید سازمان FDA می باشد.

اقدامات قبل از تزریق ژل

در صورتی که قصد دارید از تزریق ژل استفاده نمایید، بهتر است با مراجعه به جراح زیبایی و متخصص پوست توصیه های قبل از اقدام را دریافت نمایید. برخی دارو ها از جمله داروهای رقیق کننده باید قبل از استفاده از این روش، قطع شود.

 سوالات متداول تزریق ژل

1-برای مشاهده نتایج چه مدتی باید صبر نمود و نتایج تا چه مدتی دوام دارد؟

نتایج معمولا 48 ساعت پس از تزریق نمایان می شود. بسته به این که چه نوع و چه مقدار ژلی را برای چه هدفی تزریق نموده اید، پایداری نتایج می­ تواند متفاوت باشد. جنس پوست شما نیز نقش تعیین کننده ای دارد اما حداقل برای 6 ماه می توان انتظار داشت که نتایج پایدار باشد. معمولا پس از 6 تا 9 ماه اثرات کم می شود.

2- آیا تزریق ژل را می توان تکرار نمود؟

تزریق ژل قابل تکرار است و در صورت از بین رفتن اثرات تزریق قبلی با گذر زمان، می توان دوباره از این روش استفاده نمود.

3- آیا تزریق ژل دردناک است؟

این روش در دسته روش های دردناک قرار نمی گیرد. بیماران تنها درد جزئی را به هنگام تزریق احساس می کنند. بسیاری از ژل ها حاوی بی حس کننده هستند تا بیمار بسیار راحت از این خدمات زیبایی استفاده نماید. تزریق ژل روش غیر تهاجمی و بدون درد است

4-عوارض تزریق ژل چه می تواند باشد؟

اصلی ترین عارضه تزریق ژل می تواند آلرژی به ژل باشد. از آنجایی که اغلب ژل های قابل جذب ارائه شده توسط برند های معتبر از مواد طبیعی ساخته می شوند، احتمال بروز این عارضه بسیار کم است. در صورتی که سابقه آلرژی به مواد مختلف دارید، بهتر است با متخصص زیبایی مطرح نمایید. قرمزی، کبودی و التهاب در صورت بروز، معمولا بسیار سریع از میان می رود و در دسته عوارض این روش قرار نمی گیرد. بروز ناهمواری ها، عفونت و نکروز بافت در دسته عوارض اصلی این روش نیست و در صورت انجام توسط افراد غیر متخصص ممکن است رخ دهد.

5-مراقبت بعد از تزریق ژل چگونه است؟

در ساعت اولیه پس از تزریق ژل توصیه می شود در معرض آفتاب قرار نگرفته و از ورزش های سنگین همچون شنا، رفتن به باشگاه و … خودداری کنید. در ساعات اولیه و حتی برای مدت چند روز استفاده از مواد آرایشی نیز محدود می شود. در کل این روش نیاز به نگهداری خاصی ندارد.

6-آیا برای تزریق ژل حتما باید نزدیک متخصص با تجربه مراجعه نمود؟

در اغلب مواقع تنها نارضایتی که برای این روش گزارش شده است، مربوط به عدم حصول نتایج به میزان دلخواه بیمار است که می تواند ناشی از تصورات نادرست بیمار یا استفاده از مقدار کمتر ژل توسط متخصص و جراح زیبایی باشد. تزریق ژل به تخصص و تجربه بالا نیاز دارد تا بتوان نوع و مقدار مناسبی از ژل را به صورت صحیح تزریق نمود. بنابراین برای جلوگیری از عوارض جبران ناپذیر، حتما به مراکز تخصصی برای این کار مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *