جراحی زیبایی

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران

امروزه لیپوماتیک به دلیل نتایج فوری و زمان ریکاوری کوتاه مدت، به یکی از محبوب ترین روشهای جراحی زیبایی برای لاغری در سراسر جهان تبدیل شده است. آیا احساس می کنید ران های شما کمی بیشتر از حد معمول دارای چربی است؟ لیپوماتیک ران می تواند راه حل نهایی برای مشکل شما باشد!

لیپوماتیک ران روشی برای خلاص شدن از شر این چربی و ترمیم و کانتور ران است به طوری که باریک تر و جذاب تر به نظر خواهد رسید. در اکثر افراد چاق ران ها دارای ظاهر ناخوشایندی هستند. ورزش منظم می تواند به لاغری ران ها کمک کند، اما بیشتر اوقات بدن هنوز مقداری چربی اضافی را در ناحیه ران ها حفظ می کند.

روشهای لیپوماتیک ران همانند روش لیپوماتیک غبغب استفاده از دستگاههای نوآورانه و مدرن با بکارگیری لرزش اولتراسونیک توسط جراح متخصص زیبایی در کلینیک ، انجام می شود.

جراحی لیپوماتیک ران مناسب برای چه کسانی است؟

لیپوماتیک ران برای بیمارانی مناسب است که دارای کیسه های چربی های اضافی در ران هستند و از نظر سلامتی به بیماری خاصی مبتلا نیستند. با این حال باید توجه داشته باشید که با این روش از  شر سلولیت هم خلاص می شوید. بنابراین، اگر پوستی محکم و الاستیک دارید، نتایج لیپوماتیک ران برای شما استثنایی خواهد شد.

چگونه می توان چربی ها را در لیپوماتیک ران  از بین برد؟

  این روش با استفاده از یک کانول ارتعاشی متصل به پمپ خلاء انجام می شود. کانول در زیر پوست به قسمت چربی وارد می شود و تمام چربی ها را از طریق مکش جدا و خارج می کند.

از طرف دیگر، اگر چربی متراکم و کیسه ای مانند باشد، از یک کانول مخصوص استفاده خواهند شد. آنچه در این موارد کانول را خاص می کند، این واقعیت است که قبل از مکش چربی ها را از طریق ارتعاشات سست می کند تا به راحتی خارج شوند.

در عمل زیبایی لیپوماتیک ران از محلول موضعی بیهوش کننده استفاده می شود که یک مایعی حاوی بی حسی، آدرنالین و بی کربنات سدیم است. این محلول درد را تسکین می دهد و خونریزی را همزمان در طی عمل کاهش می دهد. سپس از کانول برای مکش محلول نمکی اطراف  بافت چربی استفاده می شود تا پوست به صورت صاف بعد از عمل باقی می ماند.

آیا خطراتی در عمل لیپوماتیک ران وجود دارد؟

پوست ران در بعضی از افراد ممکن است بعد از عمل به طور کامل منقبض نشود و بیمار بعداً پوست شل و افتاده را تجربه کنند. این حالت بیشتر زمانی اتفاق می می‌افتد که پوست بیماران به دلیل افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده باشد یا مقدار چربی زیادی خارج شده باشد. در کل، هرچه چربی بیشتری خارج شود، خطر عارضه بیشتر می شود.

بهبودی پس از عمل لیپوماتیک ران چقدر طول می کشد؟

زمان بهبودی پس از عمل لیپوماتیک ران در افراد متفاوت است، تورم اولیه بین سه تا هفت روز کم می شود اما به طور متوسط ​​ممکن است شش هفته طول بکشد تا تورم و کبودی کاملا از بین برود. در صورت بروز هرگونه عارضه، ممکن است روند بهبودی طولانی تر شود که نیاز به مراجعه به جراح متخصص و درمان عوارض وجود دارد.

در طول دوره بهبودی بعد از لیپوماتیک ران، باید یک باند الاستیک ( گن فشرده سازی) تا یک ماه بپوشید تا به انقباض پوست خود کمک کرده و تورم را کنترل کنید. بعد از گذشت حدود دو هفته، بیشتر تورم باید کاهش یافته باشد، و می توانید به فعالیت های روزانه خود بازگردید. پس از فروکش شدن تورم، فوراً متوجه تفاوت اندازه ران با قبل از عمل می شوید و پس از گذشت حدود سه ماه، فرم نهایی ران کاملاً قابل مشاهده است.

سوالات متداول لیپوماتیک ران

1-آیا نیاز است قبل از لیپوماتیک ران وزن خود را کاهش دهیم؟

 بیمارانی که قرار است تحت عمل جراحی لیپوماتیک ران قرار بگیرند، باید نزدیک به وزن مورد نظر خود باشند. به عبارت دیگر، بهتر است زمانی برای عمل اقدام کنید که وزن شما در حد پایدار است و می دانید بعد از عمل همان وزن را می توانید حفظ کنید.

2-عمل لیپوماتیک ران چقدر طول می کشد؟

بسته به منطقه و حجم چربی بیمار، این عمل ممکن است دو تا چهار ساعت طول بکشد.

3-تا چه مدت بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک ران باید گن بپوشم؟

 به طور کلی استفاده از گن فشرده سازی تا حداقل 3 هفته پس از انجام عمل توصیه شده است. برای بسیاری از بیماران، برای راحتی و ایمنی بیشتر، پوشیدن گن فشرده سازی بیشتر هم طول می کشد.

4-چه موقع می توانم بعد از عمل لیپوماتیک ران به سرکار برگردم؟

 بیشتر بیماران روز دوم به سر کار خود برمی گردند. در پایان هفته اول، بیشتر بیماران احساس راحتی می کنند. اگر شما هرگونه کبودی یا ورم را تجربه کرده باشید، به تدریج طی سه هفته آینده برطرف می شود.

 5-چه موقع نتایج کار با لیپوماتیک ران را می بینم؟

شما در طی 48 ساعت می توانید 70٪ نتیجه را مشاهده کنید. به نظر می رسد یک ماه پس از این عمل، بسیاری از بیماران ما به طور کامل بهبود یافته اند و احساس خوبی دارند. آشکار شدن نتایج نهایی تا سه ماه طول می کشد.

6-آیا عمل لیپوماتیک ران قابل بازگشت است؟

سلولهای چربی خارج شده از ران مجددا بازسازی نمی شوند. اگر بدن تمایل به تجمع و ذخیره چربی داشته باشد، در سایر قسمت های بدن آن را ذخیره می کند و چربی بعد از عمل لیپوماتیک در ران ها ذخیره نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *