خدمات پوست

هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب

غبغب به برجستگی یا آویزانی زیر چانه گفته می شود که ممکن است به دلایل زیادی مانند چاقی و لاغری، افتادگی عضلات، افزایش سن و یا حتی به دلایل ارثی در بسیاری از افراد دیده می شود. برخی بیماری ها نیز می توانند باعث تجمع چربی در چانه و ایجاد غبغب می شود. غبغب دو نوع متفاوت دارد؛ یک نوع آن در اثر تجمع چربی به وجود می آید و نوع دیگر آن بر اثر کوچکی استخوان چانه و آویزان شدن پوست اضافی به وجود می آید. دلیل به وجود آمدن غبغب هر چه که باشد راه های متفاوتی برای درمان آن وجود دارد. از بین رفتن غبغب باعث زیبایی گردن و افزایش اعتماد به نفس می شود؛ به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال از بین بردن این عارضه با روش های گوناگونی چون ورزش های مخصوص و یا عمل جراحی می باشند. هایفوتراپی یکی از روش هایی است که می توان از آن برای رفع غبغب از آن استفاده کرد. در ادامه این مقاله در مورد هایفوتراپی غبغب در اختیار شما قرار خواهیم داد.

هایفوتراپی غبغب چیست؟

هایفوتراپی غبغب یکی از روش های غیر جراحی و کم تهاجم برای از بین بردن غبغب است. در این روش، جراح متخصص زیبایی پرتوهای مخصوصی را با شدت بالا به لایه های عمیق پوست می فرستند. این امواج باعث گرم شدن پوست در آن ناحیه می شود و در نتیجه گرم شدن پوست، کلاژن ها در قسمت مورد درمان تجمع می یابند و باعث لیفت و بهبود پوست در آن قسمت از پوست می شود. این روش همچنین، در آبرسانی و جوانسازی پوست تاثیر زیادی دارد.

هایفوتراپی غبغب چگونه انجام می شود؟

پیش از انجام هایفوتراپی غبغب لازم است که بیمار ابتدا با جراح متخصص زیبایی مشورت های لازم را به عمل بیاورد. ممکن است هایفوتراپی درمان مناسبی برای یک بیمار نباشد، در حالی که برای بیمار دیگری بهترین روش درمان باشد و تشخیص این موضوع تنها توسط یک پزشک متخصص زیبایی ممکن است. پس از تشخیص، نوبت درمان است. در مرحله نخست، کادر درمان پوست بیمار را پاکسازی می کنند. پس از آن یک ژل مخصوص روی پوست اعمال می شود. پس از آن با استفاده از یک دستگاه مافوق صوت، امواج به پوست تابانده می شود. با توجه به شدت افتادگی پوست غبغب، جراح متخصص زیبایی شدت و عمق تاثیر امواج را تنظیم می کند. دستگاه ما فوق صوت چندین بار روی محل درمان کشیده می شود تا بهترین تاثیر را در آن قسمت داشته باشد.

مزایای هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی یکی از روش های پرطرفدار و محبوب برای لیفت پوست زیر چانه و از بین بردن غبغب است. دلیل این محبوبیت، مزایایی است که این روش نسبت به دیگر روش های از بین بردن و لیفت غبغب دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • تعداد جلسات درمانی مورد نیاز در روش هایفوتراپی غبغب بسیار کم است و برای برخی از بیماران ممکن است تنها یک جلسه کافی باشد.
 • مراقبت های خاصی پس از هایفوتراپی غبغب نیاز نیست.
 • هایفوتراپی غبغب دوره نقاهت ندارد.
 • روشی ایمن است.
 • نتایج این روش ماندگار است
 • نیازی به بستری شدن بیمار پس از هایفوتراپی غبغب نیست.
 • نتایج هایفوتراپی غبغب سریع تر از روش های غیر تهاجمی مشابه قابل مشاهده است.
 • هزینه آن مقرون به صرفه تر است.
 • به پوست آسیب نمی زند.

عوارض هایفوتراپی غبغب

روش هایفوتراپی برای از بین بردن غبغب غیرتهاجمی است و بدون استفاده از جراحی و ایجاد زخم انجام می شود، پس از آن ترمیم و لیفت پوست به صورت طبیعی به کمک کلاژن سازی انجام می شود. به همین دلیل هایفوتراپی غبغب کاملا ایمن بوده و عوارضی برای بیمار به دنبال نخواهد داشت. با این حال برخی از بیماران تا چند ساعت پس از هایفوتراپی غبغب ممکن است در پوست خود احساس سوزش داشته باشند و مقداری نیز قرمزی، التهاب و ورم را تجربه کنند.

هزینه هایفوتراپی غبغب

هزینه های هایفوتراپی غبغب می تواند متفاوت باشد و به عوامل زیادی چون جراح متخصص زیبایی، شدت عارضه، تعداد جلسات مورد نیاز و موقعیت جغرافیایی کلینیک زیبایی بستگی دارد. بهتر است پیش از اقدام برای درمان غبغب با هایفوتراپی با کلینیک زیبایی مورد نظر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول هایفوتراپی غبغب

1-چه کسانی نباید از هایفوتراپی غبغب استفاده کنند؟

بانوان باردار و شیرده، بیماران مبتلا به بیماری های خاص چون دیابت یا صرع و افرادی که در زمان درمان تبخال دارند بهتر است پیش از انتخاب این روش درمانی با یک جراح متخصص زیبایی مشورت کنند.

2-آیا هایفوتراپی غبغب دردناک است؟

هایفوتراپی غبغب نوعی روش بدون درد می باشد و بیمار چه حین درمان و چه پس از درمان هیچ دردی احساس نخواهد کرد. برخی بیماران ممکن است پس از درمان احساس سوزش یا خارش خفیفی داشته باشند، که در عرض چند ساعت قابل رفع است.

3-هر جلسه هایفوتراپی غبغب چقدر طول می کشد؟

هر جلسه هایفوتراپی غبغب حدودا یک ساعت تا یک ساعت و نیم ممکن است طول بکشد. البته زمان هر جلسه درمانی با توجه به شدت و افتادگی پوست بیمار ممکن است از این مقدار بیشتر یا کمتر شود.

4-بهترین کاندیدای هایفوتراپی غبغب چه کسانی هستند؟

افراد بالای 18 سال که به دلایل متفاوت دچار افتادگی پوست چانه شده اند می توانند از این روش استفاده کنند. البته توصیه می شود پیش از انجام این روش با یک جراح متخصص مشورت کنید.

2 thoughts on “هایفوتراپی غبغب

 1. الهام خسروی گفت:

  آیا بعد از انجام هایفو غبغب امکان بازگشت وجود دارد؟

  1. مشاور فوراور تاپ کلینیک گفت:

   سلام اگر سالانه برای هایفوتراپی غبغب مراجعه کنید و مراقبت های خانگی را به طور روزانه انجام دهید هایفوتراپی غبغب بازگشت نخواهد داشت. به طور کل روش های کم تهاجمی مثل هایفوتراپی نیاز به مراقبت مراجعه سالانه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *