خدمات پوست

هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی چیست

در میان انواع روش های مختلفی که برای رسیدن به زیبایی چهره استفاده می شود، هایفوتراپی بهترین و کم عارضه ترین روش استاندارد. HIFU (سونوگرافی متمرکز با شدت بالا) در اصل یک جایگزین مناسب و غیر تهاجمی برای جراحی کشیدن پوست صورت یا لیفت صورت محسوب می شود.

در این روش درمانی از انرژی هدفمندی استفاده می شود تا به لایه های زیرین پوست دسترسی یافته، و تولید کلاژن ها را تحریک نماید. روش درمانی هایفوتراپی در سال 2009 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شد. با استفاده از این روش درمانی به راحتی می توان اقدام به سفت کردن پوست نمود.

روش درمانی هایفوتراپی منجر به کاهش چین و چروک، نرم شدن پوست، صاف و روشن شدن پوست، بدون هیچ خرابی و تهاجم جراحی زیبایی، می شود.

نکته عالی که در مورد روش درمانی هایفوتراپی باید بیان نماییم این است که این روش برای درمان انواع سرطان ها مناسب است. زیرا قادر است به راحتی سلول های سرطانی را از بین برده و این بیماری ها را درمان کند.

مهمترین مزایا روش درمانی هایفوتراپی

هر روش درمانی دارای مزایا و معایبی می باشد. HIFU نیز همچون دیگر روش های زیبایی، دارای مزایای خاصی است که باید به انها اشاره نماییم.

هایفوتراپی به دلیل غیر تهاجمی بودن، در طی سالهای اخیر موفق ظاهر شده است و در میان مردم به محبوبیت بالایی دست یافته است.از این رو بیماران زیادی که به دنبال زیبایی پوست صورت خود هستند، به سراغ روش هایفوتراپی می روند. از جمله مزایای درمانی هایفوتراپی  باید به موارد زیر اشاره نماییم:

  • برطرف کردن تمام چین و چروک های صورت
  • تغییر شکل صورت
  • سفت کردن پوست تضعیف شده
  • از بین بردن دو چانگی
  • هایفوتراپی غبغب برای جمع شدن غبغب

از جمله مهمترین مزایای هایفوتراپی بدون درد و خونریزی بودن آن است که نیازی به پانسمان هم ندارد. علاوه بر آن این روش درمانی ماندگاری بیشتری نسبت به جراحی های زیبایی دیگر دارد. اما در کنار این مزایا، باید به تورم و قرمزی نیز اشاره کنیم. که از عوارض هایفوتراپی به شمار می روند.

باید بگوییم در میان روش های زیبایی و جوانسازی پوست صورت و بدن، هایفوتراپی یک روش مقرون به صرفه و موثر است. علاوه بر آن این روش درمانی از کمترین عوارض و خطر برخوردار بوده و به همین دلیل بیمار می تواند به سرعت بعد از انجام هایفو، به فعالیت های روزانه خود بپردازد. معمولا پس از انجام جراحی زیبایی، بیمار باید مدتی را برای گذراندن دوران نقاهت به استراحت بپردازد. در حالی که در روش هایفوتراپی نیازی به استراحت بعد از جوانسازی نخواهد بود.

بسیاری از بیماران قادر هستند به سرعت پس از انجام HIFU بهبود را در چهره خود مشاهده نمایند. این عمل می تواند پوست صورت را به مدت 6 ماه تا یک سال جوان نگه دارد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام HIFU هستند؟

این روش درمانی برای تمام افراد در سنین های مختلف مناسب است. اما بیشتر کسانی که از گونه های چاق و چربی های اضافه در صورت برخوردار هستند، می توانند از این روش درمانی استفاده کنند. علاوه بر آن برخی از افراد که در جوانی نشانه هایی از پیری پوست بر چهره خود مشاهده می کنند نیز، کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی به شمار می روند.

اگر بر روی چهره شما چین و چروک های زیادی ایجاد شده است، می توانید نامزد خوبی برای HIFU به شمار روید. از سوی دیگر اگر از پوست شل و چین دار خود رنج می برید، و یا اعتماد به نفس خود را به دلیل وجود این سری از آسیب ها از دست داده اید، می توانید روش هایفوتراپی را انتخاب کنید.

اقدامات لازم پیش از درمان HIFU چیست؟

پس از مراجعه به کلینیک های معتبر زیبایی، لازم است با متخصص پوست و موی خود یک جلسه مشاوره داشته باشید. در این جلسه پزشک به شما خواهد گفت که برای هایفوتراپی لازم است یا خیر. حتما استفاده از آرایش و محصولات آرایشی را پیش از هایفو حذف کنید. پوست صورت شما باید بسیار تمیز باشد و برای این که در برخی از قسمت های صورت احساس درد نداشته باشید، ممکن است نیاز به استفاده از کرم بی حسی داشته باشید. علاوه بر آن باید از ژل اولتراسوند استفاده کنید تا در حین تماس دستگاه با پوست شما، مشکلی بر روی پوستتان ایجاد نشود.

زمان تقریبی برای هایفوتراپی بین 30 الی 60 دقیقه است، که با استفاده از قرارگیری دستگاه بر روی پوست صورت انجام می شود. برخی از بیماران پس از درمان با مشکل سوزن سوزن شدن بر روی پوست مواجه می شوند که به طور معمول این مسئله دردناک نیست.

اما برای برطرف نمودن این مشکل، متخصص پوست و مو به بیمار برخی مسکن های مناسب را تجویز می نماید. تا با مصرف این دسته از مسکن ها، درد ناشی از هایفوتراپی بر روی پوست خود را برطرف نمایند. از جمله عوارض جانبی که برای این روش درمانی می توانیم بیان نماییم، بی حس شدن پوست، تورم، التهاب خفیف و قرمزی می باشد.

البته این عوارض پس از چند ساعت فروکش نموده و از بین می روند. از این رو فرد بیمار به سرعت قادر است به سراغ فعالیت های روزانه خود بازگردد. که این مزیت HIFU منجر شده است تا افراد بسیاری به سراغ این روش درمان روند. تا علاوه بر داشتن چهره ای زیبا، عوارض کمتری را نیز شاهد باشند.

سوالات متداول هایفو تراپی

1-جوانسازی پوست صورت با روش هایفو به چه صورت است؟

در روش درمانی هایفو تراپی به راحتی می توان لیفت صورت انجام داده و چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست را به راحتی از بین برد. علاوه بر آن در روش هایفوتراپی ایمنی پوست نیز افزایش یافته و جوانی به آن باز می گردد.

2-آیا می توانیم بگوییم روش درمانی HIFU نسبت به دیگر روش ها مناسب تر است؟

هر روش درمانی برای جوان سازی به مراتب نتایج خوبی در پیش دارند و مناسب هستند اما افرادی که اقدام به هایفو درمانی می کنند، قادر هستند در زمانی کوتاه وضعیت خط چانه، لیفت گونه ها و پلک ها و ابروها، اصلاح طرح لبخند و … را خوب نمایند.

3-هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه این روش درمانی نسبت به جراحی های زیبایی دیگرکمتر است. به طور میانگین می توانیم هزینه این روش درمانی را بین 800 هزار تومان تا یک میلیون تومان به بالا در نظر بگیریم. هزینه دقیق بعد از معاینه توسط متخصص پوست و مو مشخص می شود.

4-آیا جوانسازی پوست با هایفو نیاز به بیهوشی دارد؟

از آنجایی که این روش زیبا سازی پوست غیر تهاجمی است، پس نیازی به بی هوشی، برش، بخیه و حتی پانسمان هم ندارد.

5-هایفو تراپی بهتر است یا بوتاکس؟

در روش هایفو تراپی دقیقا امواج به زیر پوست راه پیدا می کند که به تولید کلاژن سازی صورت کمک بسیاری می کند اما در روش بوتاکس اگر چه به لایه های زیرین پوست می رسد اما به صورت موقتی است و حالت درمانی ندارد. بوتاکس فقط برخی قسمت ها را به طور موقت فلج می کند.

6-آیا هایفوتراپی بینی امکانپذیر است؟

هایفوتراپی برای تقویت عضلات کاربرد دارد. برخی بیماران تصور می کنند که هایفوتراپی می تواند برای کوچک کردن بینی موثر باشد. اما این تصور اشتباه است. به علاوه یکی از نقاط ممنوعه برای استفاده از هایفو بینی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *