خدمات پوست

Co2 فرکشنال چیست

Co2 فرکشنال چیست

. فرکشنال به معنی برداشتن یک لایه پوست در یک لحظه است Co2 فرکشنال نوعی لیزر است که به منظور لایه برداری عمیق پوست از آن استفاده می شود. و اغلب با نام لیزر جای زخم یا لیزر جای بخیه و جوش نیز از آن یاد می شود. این روش نوعی روش درمانی پوست بدون نیاز به جراحی است، که در آن تمامی پوست تخریب نشده و تنها نقاطی خاص از پوست که به درمان نیاز دارند به صورت نقطه نقطه لیزر می شود؛ به همین دلیل   پوست سریع تر بهبود یافته و عوارض کمتری نیز به دنبال خواهد داشت. از این روش برای برطرف کردن بسیاری از عوارض پوستی استفاده می شود در نیتجه پوست صاف و براق خواهید داشت.

Co2 فرکشنال چه کاربردهایی درمانی دارد؟

Co2 فرکشنال برای درمان بسیاری از عوارض پوستی و جوانسازی صورت قابل استفاده است. برخی از کاربرد هایی که لیزر co2 فرکشنال در درمان آن ها موثر واقع می شود عبارتند از:

  • چین و چروک های کم عمق و عمیق
  • ترمیم پوست های آسیب دیده گردن
  • ترمیم و جوانسازی پوست شانه ها و دست ها
  • از بین بردن لکه های ناشی از افزایش سن
  • از بین بردن جوش و جای جوش
  • و از بین بردن جای زخم و جای بخیه

مراحل درمان با co2 فرکشنال

پیش از شروع درمان ابتدا جراح متخصص زیبایی بیمار را معاینه کرده و از اینکه آیا درمان برای بیمار موثر واقع خواهد شد یا خیر اطمینان حاصل می کند. توصیه می شود پیش از شروع درمان تمامی سوالات و انتظارات خود را با پزشک متخصص زیبایی خود در میان بگذارید تا بتوانید بهترین درمان را انتخاب کنید.

پس از اینکه پزشک متخصص زیبایی مطمئن شد که بهترین روش درمان برای شما co2 فرکشنال است؛ به منظور شروع درمان ابتدا پوست شما با مواد پاک کننده کاملا تمیز کرده و پس از آن با استفاده از مواد بی حسی چون لیدوکائین به صورت موضعی ناحیه ای از پوست که تحت درمان است بی حس می شود.

سپس، لیزر co2 فرکشنال بر روی ناحیه مورد نظر قرار داده شده و با حرکات منظم افقی و عمودی روی آن ناحیه حرکت داده می شود.

حرکت لیزر co2 فرکشنال بر روی ناحیه مورد درمان، منفاذ ریز متعددی بر روی ناحیه ایجاد می کند، این منافذ فرآیند بهبود پوست را فعال می کنند.

بعد از پایان درمان به روش co2 فرکشنال به منظور کاهش التهاب از کمپرسور یخ بر روی ناحیه مورد درمان استفاده می شود.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای استفاده از co2 فرکشنال هستند؟

استفاده از روش co2 فرکشنال دارای شرایط خاصی است و برخی افراد برای استفاده از این روش محدودیت هایی دارند. افراد زیر 18 سال و خانم های باردار و شیرده بهتر است از این روش درمانی استفاده نکنند. همچنین افرادی که دارای سابقه حساسیت های پوستی نسبت به نور و نیز بیماری هایی که با نور تداخل دارند هستند به هیچ وجه کاندیدای مناسبی برای این روش نیستند. افراد با پوست تیره نیز در انجام این روش باید مسائل ایمنی را در نظر گرفته و حتما پیش از انجام این نوع درمان با پزشک متخصص زیبایی مشورت های لازم را به عمل بیاورند.

دوره نقاهت و مراقبت های پس از درمان با co2 فرکشنال چگونه است؟

طول دوره نقاهت پس از درمان با co2 فرکشنال به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ ناحیه که مورد درمان قرار گرفته، شدت بیماری و شرایط پوستی فرد از جمله این عوامل هستند. این دوره ممکن است تنها چند روز یا اینکه دو تا سه هفته زمان ببرد. روش co2 فرکشنال نیازی به پانسمان ندارد و پزشک متخصص تنها به منظور تسریع بهبودی و روند درمان انواع کرم های ترمیم کننده یا زینک اکساید را ممکن است تجویز کند.

روز بعد از انجام co2 فرکشنال پوست آفتاب سوخته یا تیره به خود گرفته و ممکن است این حالت تا هفت روز ادامه داشته باشد؛ اما حداکثر تا دو هفته این عارضه از بین خواهد رفت.

پزشکان متخصص زیبایی توصیه می کنند تا یک هفت پس از انجام co2 فرکشنال در معرض نور مستقم خورشید قرار نگیرید و تا سه هفته پس از انجام درمان پیش از خروج از خانه از ضد آفتاب با اس پی اف بالا استفاده کنید.

لازم به ذکر است تا 7 روز پس از انجام درمان به روش co2 فرکشنال از استفاده از هر گونه مواد آرایشی روی پوست خودداری کنید.

نکته قابل توجه دیگر این است که در صورت ایجاد هر گونه دلمه روی پوست پس از درمان، از دستکاری یا کندن آن خودداری کنید.

Co2 فرکشنال چه عوارضی دارد؟

روش درمانی co2 فرکشنال عوارض شدید یا دائمی ندارد؛ با این حال بین دو تا سه هفته پس از از انجام درمان امکان ایجاد عوارض خفیف وجود دارد. پس از درمان تا یک هفته ممکن است پوست تیره و یا رنگ پریده شود. در برخی از نواحی پوست مانند چانه که پوست نسبتا نازک تری دارد ممکن است تاول هایی ایجاد شود که با مراقبت های لازم تا چند روز بیشتر باقی نمی مانند.

هزینه co2 فرکشنال

هزینه لیزر co2 فرکشنال با توجه به عارضه پوستی که بیمار متقاضی درمان آن است می تواند متغیر باشد. همچنین کلینیک و پزشک متخصص زیبایی که درمان تحت نظر وی انجام می شود، در این هزینه ها تاثیر خواهند داشت. اما به طور کلی این هزینه بین 300 تا 600 هزار تومان نوسان می کند.

سوالات متداول co2 فرکشنال

1-co2 فرکشنال چه برتری نسبت به دیگر روش ها دارد؟

دوره نقاهت روش co2 فرکشنال کوتاه بوده و بدون جراحی و بیهوشی انجام می شود. همچنین پس از درمان نیازی به پانسمان و مراقبت های ویژه نیست.

2-آیا درمان با co2 فرکشنال درد دارد؟

پیش از شروع درمان به روش co2 فرکشنال بی حسی موضعی با استفاده از داروهایی چون لیدوکائین انجام می شود و بیمار حین درمان دردی حس نمی کند، با این حال ممکن است احساس سوزش یا خارش در ناحیه مورد درمان حس شود.

3-رچند جلسه درمان به روش co2 فرکشنال نتیجه دلخواه حاصل ی شود؟

اینکه چند جلسه درمان برای هر بیمار لازم است، بستگی به نوع بیماری تحت درمان دارد؛ اما به طور میانگین برای دریافت نتیجه دلخواه 4 تا 6 جلسه لازم است.

4-نتایج حاصل از درمان به روش co2 فرکشنال چه مدت پس از درمان قابل مشاهده است؟

نتایج درمانی co2 فرکشنال سریعا قابل مشاهده نیستند، پاسخ درمانی این روش پس از 3 تا 4 ماه مشاهده می شود.

5-از co2 فرکشنال برای چه نواحی می توان استفاده کرد؟

این روش درمانی برای تمام نواحی بدن قابل استفاده است.

6-هر جلسه درمان با co2 فرکشنال چقدر زمان می برد؟

هر جلسه بسته به نوع بیماری تحت درمان 30 تا 45 دقیقه زمان می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *