جراحی زیبایی

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز از جمله جدیدترین روش های درمانی و غیر جراحی در زمینه ی پیکر تراشی است که امروزه اغلب افراد از این روش نوین و موثر در جهت بهبود ظاهری نقاط مختلف بدن خود از جمله شکم، ران و پهلوها، کمر، بازو و چانه استفاده می نمایند.

لیزر لیپولیز یک عمل غیرجراحی در زمینه ی پیکر تراشی بوده که برای تمام سنین مردان و زنان، در تمام سطوح تناسب اندام و با هر وزنی به طور کاملا یکسان قابل انجام می باشد.

همانطور که از اسم این عمل زیبایی و روش درمانی مشخص است، عمل پیکر تراشی به وسیله دستگاه های لیزری توسط انرژی لیزر انجام شده و در واقع با استفاده از نور لیزر بر چربی های نقاط مورد نظر بدن اثر گذاشته و با ذوب کردن رشته های چربی در این نقاط از بدن و تبدیل این چربی ها به مایع، عمل پیکر تراشی را به انجام می رسانند.

همچنین در خصوص انجام فرآیند عمل زیبایی و درمانی لیزر لیپولیز باید بگوییم که چربی های آب شده توسط انرژی لیزر به وسیله ساکشن از بدن تخلیه شده و در پی انجام این فرآیند بافت های مجاور پوست سفت می شوند و در نتیجه این فرآیند، بیمار لاغرتر و خوش هیکل تر خواهد شد.

با توجه به عملکرد موثر لیزر لیپولیز در زمینه پیکر تراشی، این روش زیبایی و درمانی از جمله روش های محبوب و پر طرفدار در میان افراد مختلف جهان شناخته می شود و همانطور که گفتیم شرایط عمل و چگونگی انجام این فرآیند در تمام افراد به طور کاملا یکسان انجام می پذیرد.

 اما آنچه در زمینه ی اجرای این عمل زیبایی و درمانی اهمیت دارد، تفاوت در طول موج و ولتاژ دستگاه های لیزر لیپولیز می باشد، چرا که طول موج و ولتاژ لیزر در دستگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد که البته این تفاوت تاثیری بر کاربرد اصلی این روش درمانی نخواهد داشت.

 اما توجه داشته باشید که چگونگی تخلیه چربی های آب شده در عمل لیزر لیپولیز به حجم چربی ها بستگی دارد، چرا که در صورت استفاده از عمل لیزر برای ذوب کردن چربی نواحی کم حجم از جمله صورت یا گردن، مرحله تخلیه چربی های آب شده بدون هیچ گونه دستگاهی انجام می شود زیرا چربی ها  در این نواحی به طور طبیعی جذب یا دفع می شوند و لذا دیگر به دستگاه های تخلیه چربی از جمله دستگاه ساکشن نیازی نداریم.

انواع لیزر لیپولیز

از لیزر لیپولیز برای درمان کدام نقاط بدن استفاده می نمایند؟

همانطور که از وضعیت و چگونگی انجام عمل زیبایی و درمانی پیکر تراشی به وسیله لیزر لیپولیز مشخص است، می توان گفت که از این روش درمانی می توان برای از بین بردن و ساکشن چربی های نقاط مختلف بدن از جمله شکم، ران، پهلوها، زیر بغل، بازو، قسمت های داخلی و خارجی ران، کمر، مچ پا و ساق پا استفاده کرد. در واقع با استفاده از این روش درمانی آسان و کم خطر می توان به راحتی به درمان توده های چربی در نقاط مختلف بدن که علی رغم ورزش ها و رژیم های متنوع از بین نمی روند، پرداخت و در کمترین زمان از شر توده های چربی در نقاط مختلف بدن خلاص شد. این روش برای ترانسفر چربی مناسب نمی باشد زیرا چربی خارج شده به کمک لیزر لیپولیز را نمی توان دوباره برای تزریق چربی استفاده کرد.

از پیکر تراشی به روش لیزر لیپولیز به چند جلسه درمانی نیاز خواهیم داشت؟

در پاسخ به سوال فوق باید بگوییم که پیکر تراشی به وسیله  لیزر لیپولیز همواره در یک جلسه انجام شده و تمام مراحل درمانی شما در این یک جلسه انجام و به پایان می رسد؛ اما گاهی حجم زیاد توده های چربی موجب می شود که جراح متخصص زیبایی از شما بخواهد از تعداد جلسات درمانی بیشتری برای دفع چربی های بدنتان استفاده کنید.

بنابراین بهترین راه برای تشخیص تعداد جلسات درمانی عمل لیزر لیپولیز به میزان  و حجم توده های چربی بستگی داشته و لذا لازم است که در این زمینه با ج مشورت کرده و از او راهنمایی بخواهید. در نتیجه پزشک با بررسی وضعیت سلامتی بدن شما و حجم توده های چربی در نقاط مورد نظر می تواند مشخص کند که شما به چه تعداد جلسه درمانی نیاز دارید تا توده های چربی را به طور کامل از نقاط مختلف بدن خود خارج نموده و عمل لیزر لیپولیز را به بهترین و کامل ترین شکل ممکن به انجام رسانید.

دوره نقاهت و مدت زمان بهبودی پس از انجام عمل لیزر لیپولیز

با توجه به آنکه عمل زیبایی و درمانی لیزر لیپولیز یک روش کم تهاجمی در زمینه ی تخلیه چربی ها می باشد، دروه نقاهت و مدت زمان بهبودی پس از انجام این عمل درمانی، حدودا دو هفته یا کمی بیشتر از این مدت طول خواهد کشید.

در دوره نقاهت و بهبودی های پس از انجام عمل پزشک همواره از شما می خواهد که از انجام دادن فعالیت های سنگین خودداری نمایید؛ اما توجه کنید که شما در دوره ی نقاهت های پس از انجام این عمل درمانی می توانید به محل کار خود باز گردید.

 یا حتی پس از اتمام دوره درمان به ورزش های سبک بپردازید که این امر از جمله مزایای بسیار مهم عمل لیزر لیپولیز می باشد.

همچنین در زمینه ی مراقبت های دوره ی نقاهت و بهبودی های پس از انجام این عمل باید بگوییم که پزشک پس از انجام عمل یک لباس مخصوص به شما می دهد تا در دوره ی نقاهت خود از آن استفاده کنید، چرا که استفاده از این لباس روند بهبودی شما را سرعت می بخشد.

مزایای انجام عمل زیبایی و درمانی لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز روشی ایمن برای از بین بردن بافت های چربی در نقاط مختلف بدن:

لیزر لیپولیز از جمله روش های درمانی ایمن در جهان می باشد که بدون استفاده از هر گونه مواد و موارد بیهوشی قابل انجام است و لذا در مقایسه با سایر عمل های جراحی و پیکر تراشی از عوارض جانبی کمتری برخوردار خواهد بود.

روند بهبودی بسیار سریع:

نتایج حاصل از عمل زیبایی و درمانی لیزر لیپولیز به سرعت قابل مشاهده بوده و همچنین بدن شما در این روش درمانی کمتر دچار کبودی و تورم خواهد شد. همچنین سرعت درمان و بهبودی های پس از انجام عمل در روش لیزر لیپولیز بسیار بالا می باشد و لذا شما به سرعت می توانید به زندگی عادی و معمول خود برگشته و به فعالیت های عادی و روزمره خود بپردازید.

 حذف بافت های چربی و حفظ بافت های مهم:

با توجه به چگونگی عمل لیزر لیپولیز و ذوب چربی های نقاط بدن به شکل کاملا موضعی، در این روش از عمل های پیکر تراشی همواره پزشک در تلاش است که بافت های چربی را به وسیله ی نور لیزر تخریب کرده و با تبدیل چربی ها به حالت مایع و تخلیه ی آن ها به وسیله ی دستگاه ساکشن، تنها چربی های اضافه را از بدن خارج کرده و سایر بافت های بدن را بدون هیچ گونه تغییر یا آسیبی حفظ نماید.

عوارض حاصل از عمل زیبایی و درمانی لیزر لیپولیز

عمل زیبایی و درمانی لیزر لیپولیز نیز همچون سایر عمل های جراحی و یا غیر جراحی عوارض خاص خود را دارد و لذا لازم است که قبل از هر گونه اقدامی در زمینه ی انجام این عمل درمانی با جراح متخصص مشورت کرده و از او راهنمایی بخواهید؛ اما از جمله عوارض جانبی حاصل از عمل لیزر لیپولیز که در اغلب افراد مورد مشاهده قرار گرفته اند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ایجاد یک سری ناهنجاری ها بر روی پوست
  • تجمع مایع زیر سطح پوست
  • ایجاد عفونت
  • تشکیل بافت اسکار
  • ایجاد برخی سوختگی های خفیف و تاول های پوستی

سوالات متداول لیزر لیپولیز

1-عمل زیبایی و درمانی لیزر لیپولیز در چند مرحله انجام می شود؟

لیزر لیپولیز همواره در دو مرحله انجام می شود که مرحله اول این فرآیند مربوط به ذوب چربی های نقاط مشخص شده از بدن بوده و مرحله دوم شامل فرآیندهای مرتبط با تخلیه چربی های ذوب شده از بدن می شود.

2-تخلیه ی چربی های ذوب شده توسط لیزر لیپولیز چگونه انجام می شود؟

تخلیه چربی ها پس از انجام عمل لیپولیز همواره به دو شکل قابل انجام است. در حالت اول اگر حجم چربی های ذوب شده توسط انرژی لیزر کم بوده باشد، چربی ها به وسیله متابولیسم طبیعی بدن از بدن خارج می شوند اما در صورتی که حجم چربی ها به میزان قابل توجهی بوده باشد، چربی های ذوب شده به وسیله دستگاه ساکشن از بدن بیمار خارج می شوند.

3-چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام عمل لیزر لیپولیز هستند؟

کسانی که از تجمع چربی در بدنشان بین 1 تا 6 سانتیمتر باشد و درخواست لاغری داشته باشند البته به مقدار خیلی کم. همچنین افرادی که اقتادگی پوست داشته باشند  این روش می تواند کمک به جمع آوری پوست کند.

4-آیا لیزر لیپولیز قابل بازگشت است؟

خیر ، زیرا چربی به طور معمول در بدن گسترش پیدا نمی کند اما اگر از رژیم غذایی بعد از انجام لیزر لیپولیز استفاده نشود ممکن است چربی ها از بدن دفع نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *