خدمات پوست

هایفوتراپی واژینال

هایفوتراپی واژینال

هایفوتراپی واژینال یکی از بهترین روش های رفع افتادگی و سفت کردن پوست ناحیه واژن می باشد. در این روش با فرستادن امواج فراصوت به صورت متمرکز به بافت مورد نظر باعث سفت شدن، لیفت و بهبود بافت پوست در آن ناحیه می شود. در اغلب زنان بر اثر عوامل متعددی مانند افزایش سن، چاقی و زایمان، بافت های کلاژن در ناحیه تناسلی ضعیف شده یا از بین می روند. در نتیجه، واژن دچار افتادگی شده و فرم آن از بین می رود. روش های متعددی برای اصلاح فرم و لیفت واژن وجود دارد که هایفوتراپی یکی از متداول ترین و بهترین روش برای رفع این نوع عارضه است که در ادامه این مقاله آن را مورد  بررسی قرار خواهیم داد.

کاربرد هایفوتراپی واژینال

هایفوتراپی واژینال در زیبا و جوانسازی پوست ناحیه تناسلی نقش دارد، برخی از کاربرد های این روش را در ادامه خواهید دید:

  • ضخیم کردن پوست آسیب دیده
  • لیفت پوست واژن و مونس
  • سفت شدن و کلاژن سازی در ناحیه تناسلی
  • بازگشت خاصیت ارتجاعی پوست
  • از بین بردن چین و چروک های اضافی لابیا
  • روشن شدن پوست ناحیه تناسلی و کشاله ران
  • درمان بی اختیاری ادرار
  • رفع التهابات پوستی ناحیه واژینال

هایفوتراپی واژینال چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی دستگاهی است که امواج فراصوت را به صورت متمرکز به قسمت خاصی از پوست که تحت درمان است وارد می کند. این امواج به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و با تحریک و افزایش کلاژن سازی باعث بهبود پوست در ناحیه مورد نظر می شود. هایفوتراپی واژینال، پس از اعمال ژل مخصوص به ناحیه واژینال، به صورت چرخشی با وارد کردن امواج فراصوت به بخش های درونی پوست واژن باعث تحریک کلاژن سازی و الاستین سازی و در نتیجه درمان عوارض پوستی این ناحیه می شود. این روش بدون بی هوشی، درد یا خونریزی انجام می شود و تنها ممکن است مقداری گرما یا سوزش خفیف حین درمان در ناحیه تناسلی حس شود.

کاندیدای مناسب هایفوتراپی واژینال چه کسی است

هایفوتراپی واژینال بهترین روش لیفت و زیباسازی واژن برای خانم های بالای سی سال است. البته از آنجایی که هایفوتراپی روشی بی خطر و با عوارض جانبی اندک است، تمامی بانوانی که به سن بلوغ رسیده اند می توانند از این روش استفاده کنند. هایفوتراپی روشی ایمن است و برای اغلب بیماران با شرایط متفاوت می تواند مناسب باشد؛ با این وجود هایفوتراپی واژینال برای بانوانی که در دوران شیردهی یا بارداری هستند نباید ازهایفوترپی واژینال استفاده کنند.

 همچنین خانم هایی که به تازگی زایمان کرده اند باید برای انجام هایفوتراپی حداقل 2 ماه انجام هایفوتراپی واژینال را به تعویق بیندازند. علاوه بر آن به طور کلی افراد با بیماری های زمینه ای مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و حساسیت های پوستی برای استفاده از هایفوتراپی واژینال محدودیت داشته و پیش از استفاده از این روش ابتدا باید حتما با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنند.

سوالات متداول هایفوتراپی واژینال

ماندگاری نتایج هایفوتراپی چقدر است؟

ماندگاری نتایج هایفوتراپی به سن بیمار، نوع دستگاه هایفوتراپی و شرایط پوست هر بیمار بستگی دارد. برای اغلب بیماران با رنج سنی 25 تا 50 سال، نتایج حاصل از هایفوتراپی به طور متوسط حدودا 2 سال ماندگاری خواهد داشت. برای برخی بیماران بالای 50 سال ممکن است ماندگاری این نتایج بین 6 ماه تا یکسال یا حتی کمتر متغیر باشد.

هزینه هایفوتراپی واژینال چگونه محاسبه می شود؟

هزینه هایفوتراپی واژن به عوامل متعددی از جمله پزشک متخصص پوست و مو، موقعیت جغرافیایی کلینیک زیبایی مورد نظر، تعداد جلسات مورد نیاز، شدت عوارض پوست ناحیه واژینال و نوع دستگاه هایفوتراپی مورد استفاده بستگی دارد؛ به همین دلیل نمی توان هزینه ثابتی برای آن تعیین کرد. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با کلینیک مورد نظر خود تماس بگیرید.

آیا استفاده از هایفوتراپی واژینال عوارض جانبی دارد؟

هایفوتراپی واژینال روشی کم تهاجم برای جوانسازی و لیفت ناحیه تناسلی است و به همین دلیل باعث ایجاد عوارض جانبی چندانی نمی شود؛ با این حال ممکن است برخی عوارض عمومی مانند التهاب، ورم، درد، سوزش و یا قرمزی در بیمار بروز کند که کاملا موقتی بوده و تا حداکثر سه روز پس از انجام هایفوتراپی از بین خواهند رفت. توجه داشته باشید که در صورت شدید بودن و طولانی شدن عوارض حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

چند جلسه هایفوتراپی واژینال لازم است؟

تکنیک های متفاوتی برای انجام هایفوتراپی وجود دارد که شدت تهاجم آن ها با هم متفاوت است و این تکنیک با توجه به نوع پوست بیمار مشخص می شود. با توجه به این تکنیک و نوع پوست بیمار، ممکن است بین سه تا چهار جلسه برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز باشد. فاصله هر دو جلسه از یکدیگر نیز با توجه به پاسخ بدن بیمار به درمان مشخص می شود اما به طور معمول حدودا 3 ماه بین جلسات فاصله وجود خواهد داشت.

دوره نقاهت پس از هایفوتراپی واژینال چگونه است؟

با توجه به اینکه هایفوتراپی واژینال روشی ایمن و کم عارضه است، دوره نقاهت این روش نیز کوتاه است و نیازی به مراقبت خاصی ندارد. البته در برخی شرایط ممکن است پزشک متخصص پوست و مو برای برخی بیماران مراقبت های خاصی تجویز کند که لازم است تا حدودا یک هفته پس از انجام هایفوتراپی واژن این آن ها را رعایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *