تغذیه و لاغری

کویتیشن چیست

کویتیشن چیست

روش های جدید زیادی وجود دارد که کمک می کند تا افراد بدون نیاز به جراحی، از چربی های اضافه بدن خود خلاص شوند. دستگاه کویتیشن یکی از این روش های جدید است که قادر است سطوح مختلفی از بدن را بدون نیاز به جراحی، چربی زدایی نماید.

این دستگاه با استفاده از امواج فراصوت، قدرت کششی پوست را افزایش داده و چربی بدن را کاهش می دهد. یک روش غیر تهاجمی عالی که می تواند هم برای بدن خانم ها و هم آقایان مناسب باشد. انجام کویتیشن با دستگاه همانند پاورشیپ بدون درد است و چربی های اضافی موجود در قسمت های مختلف بدن را به راحتی از بین می برد.

در بازار نمونه های مختلفی از این دستگاه ها وجود دارد، که هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند. ما قصد داریم در این محتوا به برخی از این نمونه دستگاه های لاغری موضعی کویتیشن اشاره نماییم.

مکانیزم عمل روش کویتیشن

دستگاه های کاویتاسیون اولتراسونیک به کاهش وزن در افراد کمک می کنند. این دستگاه ها با ایجاد گرما و امواج صوتی قادر هستند به کاهش سلولیت و چربی در بدن کمک کنند. امواج دستگاه کویتیشن به صورت بخار به بافت های بدن که چربی ها را به خود جذب می کنند نفوذ کرده و به صورت طبیعی به آنها کمک می کند تا از بین روند.

این امواج صوتی که از فرکانس پایینی برخوردار هستند، با تحت تاثیر قرار دادن سلول های چربی، وزن را به طور شگفت انگیزی کاهش می دهند. از این رو این روش درمانی در جهان بسیار محبوبیت به دست آورده است.

مزایای استفاده از دستگاه کویتیشن برای کاهش وزن

استفاده از هر دستگاهی برای کاهش وزن، می تواند مزایای بسیاری را برای بدن به همراه داشته باشد. از جمله مهمترین مزایایی که می توانیم برای استفاده از لاغری موضعی دستگاه کویتی بیان نماییم، عبارتند از:

  • کاهش حجم بافت های چربی بدن
  • رفع و بهبود افتادگی صورت و بدن
  • سفت شدن و فرم دهی بدن
  • کاهش چین و چروک صورت و بدن
  • بهبود عملکرد سیستم لنفاوی و گردش خون
  • پاکسازی پوست و دفع چربی های موضعی
  • رفع چربی های سلولیت و موضعی بدن

می توان از دستگاه کویتیشن برای تمامی قسمت های بدن استفاده کرد. اما بیشترین کاربرد این دستگاه برای قسمت هایی از بدن است که به وسیله تمرینات ورزشی و رژیم غذایی لاغر نشده اند. از جمله شکم، ران، بازوها و …

نحوه استفاده از دستگاه کویتیشن به چه صورت است؟

این دستگاه معمولا از چند سر مختلف برخوردار است، که شما می توانید در نقاط مختلف بدن خود از آنها استفاده کنید. شما می توانید یکی از آنها را در یک منطقه خاص از بدن قرار داده و به شکست بافت چربی بدن کمک کنید.

بهتر است برای استفاده از دستگاه کویتیشن حدود 30-60 دقیقه زمان بگذارید. محل مورد نظر را با یکی از قسمت های دستگاه ماساژ دهید و سپس استراحت دهید. با انجام چندین مرتبه ای این عمل، می توانید در عرض چند هفته شاهد نتیجه مناسب برای از بین رفتن چربی های موضعی بدن خود باشید.

پس از روشن کردن دستگاه کویتیشن، اولین حفره دستگاه وظیفه گرم کردن یک لایه از بدن که سلول های چربی در زیر پوست واقع شده است را دارد. این کار منجر می شود تا ارتعاشاتی به لایه چربی وارد شده و شروع به تخریب بافت های چربی نماید.

در زیر پوست حفره های کوچکی وجود دارد که به سلول های چربی فشار وارد می کنند. با ایجاد این فشار توسط دستگاه کویتیشن، بافت های چربی شروع به تخریب نموده و بدن با استفاده از سیستم لنفاوی اسید های چرب را از زیر پوست حذف می کند.

 سوالات متداول دستگاه کویتیشن

1-آیا استفاده از دستگاه کویتیشن دردناک است؟

خیر کویتیشن درد ندارد. امواج صوتی زمانی که با لایه های چربی برخورد می کنند، منجر می شود تا پوست کمی احساس لرزش داشته باشد. گویی زمزمه ای ظریف در گوش شما نجوا می شود. این مسئله امری گذرا است و به سرعت بعد از تخریب بافت های چربی در زیر پوست برطرف می شود.

2-چه افرادی نمی توانند از دستگاه کویتیشن استفاده کنند؟

افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا هستند، افرادی که دارای کبد چرب هستند، خانم های باردار، افراد دارای بیماری های خاص، افرادی که از مسکن و آسپرین استفاده می کنند و افرادی که ایمپلنت های فلزی در بدن دارند، نمی توانند از دستگاه کویتیشن استفاده کنند.

3-چربی های اضافه شکم نیاز به چند جلسه درمان دارند؟

برای از بین بردن چربی های موجود در قسمت های مختلف بدن، نیاز به تعداد جلسات متفاوتی وجود دارد. اما بیشتر افرادی که قصد دارند با استفاده از دستگاه کویتی چربی های ناحیه شکم را از بین ببرند، باید 3 تا 6 جلسه درمان شوند. هر چه منطقه مورد نظر بزرگتر باشد، به جلسات بیشتری نیاز خواهد بود.

4-مزایای استفاده از دستگاه کویتیشن نسبت به روش های دیگر چیست؟

روش کویتیشن در مقایسه با لیزر درمانی و دیگر روش ها نتیجه سریع تری دارد. علاوه بر آن در این روش نیازی به استراحت فرد بعد از جلسه درمانی وجود ندارد و شخص درد زیادی احساس نمی کند.

5-مناسب ترین افراد برای انجام کویتیشن چه کسانی هستند؟

خانم ها و آقایانی که از اضافه وزن متوسط رنج می برند، بهترین کاندیدا برای استفاده از روش کویتی هستند. این افراد می توانند تمامی چربی های قسمت پهلو ها، بازو، ران، شکم و … را از بین برده و به اندام خود فرم دهند. بنابراین برای لاغری موضعی و فرم دهی کویتیشن را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *