خدمات پوست

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست

پوست شاداب در زیبایی تاثیر چشمگیری داشته و چهره ما را جوان تر نشان می دهد. برای داشتن پوست زیبا، شاداب و جوان همواره نیازمند مراقبت از پوست هستیم. یکی از انواع این مراقبت ها پاکسازی پوست می باشد. اما پاکسازی پوست چیست، چگونه انجام می شود و چه روش هایی برای پاکسازی پوست وجود دارد.

فرآیند پاکسازی پوست چگونه است؟

 پاکسازی پوست به طور کلی به مجموعه اعمالی گفته می شود که منجر به برداشتن سلول های مرده و نیز آلودگی های انباشته شده روی پوست می شود؛ در نتیجه پوست سالم تر و شاداب تر به نظر می رسد وبنابراین بهترین راهکار برای داشتن پوست صاف و براق است.

سه هدف اصلی از پاکسازی پوست:

برداشتن سلول های مرده که در سطحی ترین بخش اپی درم تجمع یافته اند.

از بین بردن چربی ها و آلودگی های انباشته شده روی پوست که می توانند باعث ایجاد جوش شوند.

آبرسانی و تغذیه پوست که باعث بهبود بافت و رنگ پوست می شود.

قبل و بعد پاکسازی پوست صورت

قبل و بعد پاکسازی پوست صورت

روش های متفاوت پاکسازی پوست

روش های متفاوتی برای پاکسازی پوست وجود دارد؛ ولی به طور کلی این روش ها را به سه دسته تقسیم می کنند:

پاکسازی پوست با استفاده از ماسک های خانگی:

این ماسک ها معمولا پاکسازی پوست را به صورت کاملا سطحی انجام می دهند و اغلب نتیجه دلخواه نخواهد داشت.

پاکسازی پوست در سالن های زیبایی:

که معمولا شامل بخور پوست و استفاده از ماسک های آرایشی است. در این روش نیز پاکسازی پوست به صورت عمقی انجام نخواهد شد.

پاکسازی پوست در کلینیک های تخصصی زیبایی:

این روش ها درکلینیک های زیبایی و زیر نظر متخصص پوست و مو انجام می شود. این روش ها، پاکسازی پوست را به صورت عمقی انجام داده و نتایج مطلوب تری را به دنبال خواهند داشت و بنابراین بهترین روش برای پاکسازی پوست و و در نتیجه جوانسازی صورت به شمار می رود.

فرآیند پاکسازی پوست

با مراجعه به مراکز درمانی به منظور پاکسازی پوست، متخصص پوست و مو ابتدا پوست بیمار را معاینه کرده و نوع آن را تشخیص می دهد. پس از تشخیص نوع پوست و عارضه پوستی بیمار، متخصص پوست و مو پاکسازی مناسب با پوست بیمار را پیشنهاد می دهد.

انواع روش های کلینیکی پاکسازی پوست

روش های متفاوتی برای پاکسازی پوست در کلینیک های زیبایی وجود دارد. هر کدام از این روش ها مناسب نوع خاصی از عارضه های پوستی هستند و با تشخیص متخصص پوست و مو انجام می شوند. برخی از این روش ها عبارتند از:

پیلینگ:

پیلینگ روشی است که در آن پوست را با انواع مواد شمیایی از جمله اسکراب ها و تونر ها به منظور برداشتن یک لایه سطحی از پوست، شستشو می دهند. پس از پاکسازی پوست به روش پیلینگ عارضه های پوستی چون جوش، جای جوش، چروک و حتی اسکار ها بهبود یافته و به مرور زمان از بین می روند. در این روش پاکسازی پوست، متخصص پوست و مو با ابزار مخصوص اقدام به خارج کردن دانه های سر سیاه پوست می کند. پس از پاکسازی پوست به روش پیلینگ به منظور تقویت سلول های پوستی و بهبودی آن ها از انواع کرم های آبرسان استفاده می شود.

میکرودرم:

این روش پاکسازی پوست بدون استفاده از مواد شیمیایی و با دستگاه میکرودرم انجام می گیرد. میکرودرم برای درمان چین و چروک، آفتاب سوختگی و خطوط روی پوست مناسب است. در پاکسازی پوست به این روش، دستگاه میکرودرم که نوعی محفظه دارد، روی پوست قرار داده شده و حالت خلا ایجاد می کند؛ سپس نوعی اکسید آلومینیوم به منظور باز کردن منافذ روی پوست استفاده می شود. پس از آن سلول های مرده توسط دستگاه جمع آوری می شود.

هیدرودرمی:

این روش پاکسازی پوست با استفاده از آب و اکسیژن انجام می شود. پاکسازی پوست به روش هیدرودرمی مخصوص افرادی است که مایل به انجاملایه برداری هستند اما پوست حساسی دارند. هیدرودرمی برای درمان لکه های پوستی، چین و چروک ها و نیز آکنه مناسب است. در این نوع پاکسازی پوست، که بهترین روش آبرسانی پوست نیز به شمار می رود، سرم ها و ژل های آبرسان مستقیما رو پوست اعمال شده و با دستگاه مخصوص ماساژ داده می شود. در نهایت سلول های مرده استخراج می شودو در نتیجه پی هاش پوست متعادل می گردد.

اولتراسونیک:

این روش پاکسازی پوست با دستگاه اولتراسونیک انجام می گیرد. در روش اولتراسونیک امواج صوتی به لایه های زیرین پوست فرستاده شده و ترمیم و بهبود سلول های پوستی را تسریع می بخشد. اولتراسونیک برای درمان چین و چروک، افتادگی پوست، رنگ و بافت پوست، درمان کک و مک و آکنه و لکه های پوستی مناسب است.

توصیه می شود که پیش از انتخاب هر یک از روش های پاکسازی پوست با یک متخصص پوست و مو مشورت کرده و بهترین نوع درمان را با درنظر گرفتن نوع پوست و عارضه پوستی که به آن مبتلا هستید انتخاب کنید.

هزینه پاکسازی پوست

هزینه پاکسازی پوست را با توجه به نوع درمان و دستگاهی از آن استفاده می شود تعیین می کنند. عوامل دیگری چون کلینیک محل درمان و متخصص پوست و مو نیز درمقدار این هزینه دخیل هستند. به طور کلی هزینه پاکسازی صورت ممکن است از ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می تواند متغیر باشد.

 سوالات متدوال پاکسازی پوست

1-آیا روش های پاکسازی پوست عوارض دارند؟

درصورتی که پاکسازی صورت زیر نظر متخصص پوست و مو و در کلینیک زیبایی معتبری صورت بگیرد، عوارضی نخواهد داشت. با این وجود گاهی عوارض ناچیزی چون التهاب های پوستی نیز در برخی بیماران با پوست حساس دیده شود.

2-آیا پاکسازی پوست درد دارد؟

خیر، در هیچ کدام از روش های پاکسازی پوست، بیمار به هیچ وجه احساس درد نخواهد کرد.

3-کاندیدای مناسب پاکسازی پوست چه کسی است؟

عارضه های پوستی معمولا از سن ۱۶ سالگی ظاهر می شوند؛ بنابراین پاکسازی صورت برای افراد بالای این سن هیچ محدودیتی ندارد و برای هر نوع پوستی مناسب است.

4-مراقبت های خاصی پیش یا پس از پاکسازی پوست نیاز است؟

خیر اما برای نتایج بهتر توصیه می شود که از کرم های آبرسان و ویتامینه پوست استفاده شود.

5.آیا پاکسازی پوست با روش های خانگی بهتر از پاکسازی پوست به روش های کلینیکی است؟

نمی توان گفت کدام روش بهترین روش برای پاکسازی پوست شماست؛ اما پاکسازی پوست به روش های کلینیکی اغلب نتیجه مطلوب تری خواند داشت.

6.آیا پاکسازی پوست، پوست را مستعد بیماری های خاص یا حساسیت نمی کند؟

خیر؛ در صورتی که بیمار سابقه بیماری پوستی خاصی نداشته باشد مشکل خاصی برای  پوست به وجود نخواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *