جراحی زیبایی

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه عملی است که به منظور زیباسازی سینه و بالا بردن سینه های شل و آویزان مورد استفاده قرار می گیرد. با برداشتن بافت های اضافی و پوست های چروک و افتاده سینه همراه با بالا بردن نوک سینه و هاله دور آن به سمت بالا و جلو، جراح پلاستیک می تواند کانتور سینه شما را به حالت جوانی و زیبایی قبل برگرداند. حتی جراح متخصص زیبایی می تواند هاله رنگی دور نوک پستان را در صورتی که زیادی کشیده شده باشد یا منظر مناسب و دلپسندی نداشته باشد کوچک کند و ظاهر مناسب تری برای سینه ایجاد کند.

چرا زنان جراحی لیفت سینه را انتخاب می کنند؟

شایع ترین دلیلی که زنان به لیفت سینه روی می آورند ایجاد شکل نامناسب سینه بعد از بارداری و شیردهی می باشد. وضعیت بارداری به طور ناخواسته باعث تغییر شکل سینه می شود. در این دوره و بعد از آن سینه حالت شل پیدا می کند و جراحی لیفت سینه می تواند بدون این که از ایمپلنت خاصی استفاده شود ظاهر زیباتری برای سینه به وجود بیاورد. در مقایسه با عمل زیبایی پروتز سینه که از ایمپلنت های گرد، قطره ای و … برای فرم دهی به سینه استفاده می شد در این عمل لزوما نیازی به استفاده از این ایمپلنت ها وجود ندارد.

علت شایع دیگری که برای عمل لیفت سینه وجود دارد کاهش وزن می باشد. بعد از کاهش وزن به علت از دست رفتن بخشی از توده چربی سینه، حالت افتاده و شل به خودش می گیرد که با عمل لیفت سینه قابل اصلاح و حتی بهتر شدن است.

دسته دیگری که این جراحی زیبایی سینه را انتخاب می کنند از زمان نوجوانی و به شکل اولیه و ابتدایی بافت سینه شل و افتاده ای داشته اند. این دسته از بانوان با عمل لیفت سینه امکان شکل دهی  و فرم سینه مورد علاقه شان برایشان فراهم میگردد.

انواع لیفت سینه

آیا عمل لیفت سینه برای شما لازم است؟

جواب این سوال را به طور دقیق وقتی می توانید بدانید که با یک متخصص و جراح پلاستیک مشورت کنید. اما در این مقاله ما برخی نکاتی را که می تواند به شما در انتخاب عمل لیفت سینه کمک کنند را معرفی میکنیم. اگر از شکل سینه های خود راضی نیستید عمل لیفت سینه انتخاب مناسبی است.

به وضعیت نیپل سینه تان دقت کنید. منظور از نیپل سینه دقیقا نوک سینه است که دور آن یک هاله رنگی وجود دارد. زمانی که بافت سینه به سمت پایین حالت افتادگی پیدا می کند نیپل را هم با خودش به پایین می کشد. این علامت مناسبی است که به شما نشان می دهد آیا از عمل لیفت سینه سود می برید یا نه.

اگر سینه های شما تقارن شکل و اندازه ندارند هم به نظر می رسد از انجام عمل لیفت سینه به خوبی بهره مند می شوید. چون این جراحی با ایجاد کانتور گرد و متقارن در سینه ها می تواند نمای نرمال و البته زیبایی به سینه ها ببخشد.

 

انواع جراحی های لیفت سینه

  • Crescent Lift

در این نوع لیفت سینه کوچک ترین برش ها ایجاد می شود به همین دلیل اسکار زیادی به جا نمی گذارد. طبیعی است که اگر میزان شلی و افتادگی سینه کم باشد این عمل قابل انجام است.

  • Donut Lift

این نوع لیفت در صورتی که تغییرات افتادگی سینه خفیف باشد انجام می گیرد و یک برش اسکار به جا می گذارد.

  • Lollipop Lift

در صورتی که تغییرات افتادگی سینه در حد متوسط باشد این نوع لیفت سینه مورد استفاده قرار می گیرد و شکل دهی سینه بعد از آن نمود خیلی بیشتری دارد.

  • Anchor Lift

زمانی که تغییرات افتادگی سینه خیلی شدید باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

پرسش های متداول لیفت سینه

1-آیا با جراحی لیفت سینه سایز سینه هایم تغییر می کنند؟

این جراحی اگر به تنهایی انجام شود فقط می تواند فرم مناسبی برای سینه های شما ایجاد کند و سایز آن را تغییر نمی دهد. چنانچه مایل باشید که سایز سینه های تان کوچک یا بزرگ شود در آن صورت می توانید از جراح تان بخواهید جراحی های breast augmentation  و reduction را همزمان با عمل لیفت سینه برای تان انجام دهد.

2-در جلسه مشاوره پیش از عمل از جراح خود چه بپرسیم؟

از پزشک جراح خود بپرسید تعداد و کیفیت عمل های لیفت سینه ای که تا کنون انجام داده است به چه شکل بوده است. هم چنین در این جلسه می توانید انتظارات خود را از این عمل با پزشک خود مطرح کنید تا متوجه شوید چقدر توقعات تان منطقی هستند و احتمال برآورده شدن شان بعد از عمل چقدر است. پزشک در این جلسه عکس های قبل و بعد از عمل متقاضیان قبلی این عمل جراحی را به شما نشان می دهد تا درک مناسبی از تغییرات به وجود آمده داشته باشید.

3-عمل جراحی لیفت سینه چقدر طول می کشد؟

حدود 1 الی 2 ساعت و این بستگی به نوع لیفت و مهارت جراح پلاستیک  دارد.

4-آیا برای جراحی لیفت سینه باید بیهوش شوم؟

برای انجام این عمل بیهوشی عمومی یا بی حسی با تزریق سداتیوها به عروق انجام می شود.

5-آیا زمانی که لباس زیر می پوشید از سایز سینه خود رضایت دارید؟

پاسخ به این سوال هم می تواند در انتخاب عمل لیفت به عنوان یک گزینه زیبا سازی سینه به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *