جراحی زیبایی

عمل جراحی لیفت صورت

عمل جراحی لیفت صورت

لیفت صورت، عملی است که برای محکم نمودن و بالا آوردن بافت های ناهموار و برطرف سازی برجستگی های ناموزون پوست صورت انجام می شود.

لیفت صورت باعث بازگرداندن ظاهر طبیعی جوان به پوست صورت تان می گردد. اغلب چنین گفته می شود که عمل لیفت صورت “با برگرداندن زمان به گذشته”، کمک می کند تا شخص جراحی شده به صورت یک نسخه یا ورژن جوان تر خود به نظر برسد.

جراحی لیفت صورت، با برداشتن پوست اضافی و ناهموار، منجر به صاف شدن لایه های عمیق پوست می شود، و بافت های عمقی صورت را محکم نموده و در نتیجه، پوست صورت جوان تر می شود و می توان گفت بهترین راه کار برای داشتن پوست صاف و براق  لیفت صورت است زیرا که بدون خونریزی می باشد. در مجموع عمل لیفت صورت باعث می شود که شخص جراحی شده، ظاهری جوان تر و جذاب تر داشته باشد.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای عمل لیفت صورت هستند؟

با بالا رفتن سن، پوست الاستیسیته و قابلیت کشش خود را از دست می دهد، و حجم بافت های صورت نیز کاهش می یابد. سرانجام، این پدیده باعث می شود که پوست فک پایین به صورت غبغب تظاهر پیدا کند و پوست ناحیه گردن شل شود. بنابراین، با انجام عمل جراحی لیفت صورت می توانید  خودتان را جوان تر کنید.همانطور که در مقاله های قبلی ذکر کردیم هایفو تراپی هم نیز همانند لیفت صورت مزایایی بیشماری دارد و برای از بین بردن چین و چروک صورت از آن استفاده می شود. اگر شما هریک از نشانه های زیر را داشته باشید در این صورت، لیفت صورت برای شما پیشنهاد می گردد:

هنگامی که تصویر خود را می بینید احساس می کنید ظاهر صورت تان، شما را پیر تر از سن واقعی تان نشان می دهد.

در قسمت های مختلف پوست صورت تان، چین های عمیق وجود دارد. و از نظر بینایی دچار مشکل شده اید.

احساس می کنید ظاهر و صورت چین و چروک دار و پیر، تاثیر منفی در روابط اجتماعی و حتی شغلی تان برجای می گذارد.

نسبت به ظاهر صورت و گردن خود به دلیل افتادگی پوست، احساس خودآگاهی می کنید، و دائما احساس ناخوشایندی دارید. این وضعیت می تواند دلیل خر وپف های شبانه شما باشد.

با انجام لیفت صورت، افراد یک تجربه بهتری از بهبود خودآگاهی نسبت به ظاهر خود به طور مرتب دریافت می کنند، به خاطر اینکه ظاهر جوان تر و جذاب تر آنها تصویر مناسبی از سلامتی و شور وانرژی آنان به نمایش می گذارد.

انتخاب بهترین جراح لیفت صورت

جراحی زیبایی لیفت صورت، یک عمل پیچیده ای است که انجام آن به دانش و اطلاعات علمی گسترده و دقیق از آناتومی صورت، انواع تکنیک های مربوط به جراحی تخصصی پوست، و به چشمانی دقیق و تیزبین از نظر زیبایی شناسی نیاز دارد. بنابراین، انتخاب جراح متخصص زیبایی لیفت صورت بسیار مهم است.

رضایت بیماران قبلی متخصص جراحی زیبایی صورت می تواند یکی از راهنماهای انتخاب جراح خوب باشد. به نمونه کارهای و تصاویر قبل و بعد لیفت صورت جراح خود توجه کنید. طبیعی بودن جراحی لیفت صورت و بدون اسکار بودن این جراحی بسیار مهم است. بهترین جراح لیفت صورت دوره های تخصصی مربوط به این جراحی را گذرانده است و علاوه بر تجربه با دانش روز نیز آشنایی دارد.

انواع جراحی لیفت صورت

انواع جراحی لیفت صورت بر اساس شرایط بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. این روش ها شامل موارد زیر می باشد:

لیفت صورت جزئی:

افرادی که افتادگی پوست و غبغب آویزان خیلی ملایمی دارند. اغلب برای یک عمل لیفت صورت جزئی مناسب هستند. این یک تکنیک کم تهاجمی است که به جراح متخصص زیبایی امکان محکم کردن بافت های عمقی صورت با ایجاد یک برش کوچک را فراهم می کند. بسته به شرایط، عمل جراحی لیفت صورت جزئی با بیحسی موضعی همراه با تزریق ضد درد، و یا بیهوشی عمومی انجام می شود. به این جراحی نیم لیفت صورت هم اطلاق می شود.

لیفت صورت استاندارد:

این نوع عمل جراحی برای مواردی که افتادگی پوست، چین و چروک و خطوط ایجاد شده در پوست و غبغب آویزان و پوست شل گردن و هر گونه مشکلات پوستی دیگر که عمیق تر و شدید تر باشند مناسب است. با توجه به اینکه جراحی لیفت صورت استاندارد با ایجاد شکاف و برشی وسیع تر از عمل لیفت صورت جزئی انجام می شود، در نتیجه مدت زمان بهبودی بعد از عمل آن طولانی تر می باشد.

در اکثر مواقع توصیه می شود بعد از لیفت کامل صورت تزریق چربی به گونه نیز انجام شود. معمولا این گروه از بیماران چربی زیادی از ناحیه گونه و زیر چشم از دست داده اند که با لیفت صورت به تنهایی جبران نمی شود.

دقت کنید که لیفت صورت با نخ جز اعمال جراحی لیفت صورت محسوب نمی شود و یکی از روش های غیر جراحی لیفت صورت می باشد. همچنین لیفت صورت با لیزر نیز از اقدامات غیر جراحی است که معمولا طی چند جلسه انجام می شود. این نکته جذاب است که لیفت صورت با جراحی در یک جلسه انجام می شود.

نقاهت بعد ازعمل لیفت صورت

هرچند جراحی لیفت صورت یک عمل پیچیده است، اما دوره زمانی بهبودی پس از عمل معمولا کوتاه می باشد. البته لازم است به مدت چهار هفته از انجام ورزش های سخت اجتناب شود. ممکن است یکی از نگرانی های افراد بعد ازعمل در مورد زمان بهتر شدن پوست محل برش لیفت صورت باشد. باید یادآوری شود که معمولا  به مدت دو روز بعد از عمل، التهاب و تورم  و آثار جراحی در پوست وجود دارد. توصیه می شود افراد در معرض تابش نور خورشید برای مدت چند هفته قرار نگیرند، چون پوست نواحی برش لیفت صورت در مقابل اشعه های نور خورشید آسیب پذیر است. همچنین اگر جراحی زیبایی لیفت صورت وسیع باشد ممکن است تا چند روز بعد از جراحی نتوانید چشمان خود را به طور کامل ببندید. در این مواقع باید به طور منظم از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید تا مانع خشکی چشم شوید. با انجام مراقبت های اولیه پس از جراحی لیفت صورت، شما برای سالیان سال، صورت و چهره ای جوان، زیبا و جذاب خواهید داشت.

 سئوالات متداول لیفت صورت

1-آیا برای عمل لیفت صورت، محدودیت سنی وجود دارد؟

خیر افراد جوان بالای 20 سال و همچنین افراد دارای سنین 70-60 سال هم می توانند با خیالی آسوده اقدام به عمل لیفت صورت کنند. در هر سنی یکی از روش های مناسب لیفت صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

2-دوره بهبودی بعد از عمل چه مدت طول می کشد؟

یک هفته بعد از عمل، علائم اولیه مانند التهاب برطرف می شود، و از هفته دوم می توانید به کار روزمره خود بپردازید. البته پیشنهاد می شود تا چهار هفته بعد از لیفت صورت، از انجام ورزش سنگین اجتناب کنید.

3-هرینه جراحی لیفت صورت چقدر است؟

با توجه به اینکه راه های زیادی برای جوان سازی پوست صورت وجود دارد اما لیفت صورت جزء بهترین روش ها است که بدون خونریزی است اما هزینه آن بستگی به مقدار نخ مورد نیاز و همچنین نوع و جنس نخ متغییر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *