کاشت مو

کاشت ابرو

کاشت ابرو

با توجه به این که ابروهای پرپشت و پهن مد شده است، کاشت ابرو اخیرا در بین مردان و زنان زیادی اصطلاحا ترند و مد شده است. خیلی از مردم حجم موی ابروی دلخواهشان را ندارند؛ اینجاست که کاشت ابرو به کمک آنها می‌آید. برخی از افراد به صورت ارثی و طبیعی ابروی کم پشتی دارند و برخی هم خودشان با تمیز کردن بیش از حد زیر ابروها باعث نازکی و عدم رویش مجدد آن‌ها شده‌اند. در هر دو دسته متقاضیان زیادی وجود دارد که به دنبال راهی دائمی برای پرپشت کردن ابروهایشان می‌گردند. همچنین برای تغییر مدل ابرو نیز می توانید از روش کاشت ابرو کمک بگیرید. با ما همراه باشید تا در ادامه روش دائمی داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا را به شما معرفی کنیم.

کاشت ابرو یعنی چه؟

کاشت ابرو به طور معمول حالتی است که با انتقال مو از پشت سر و پیوند مو در ناحیه ابرو انجام می‌شود. از آنجایی که این موهای پیوند شده شروع به رشد و بلندتر شدن می‌کنند می‌توان اطمینان کسب کرد که اثر آن‌ها دائمی است. اقداماتی که برای عمل کاشت ابرو انجام می‌شود دقیقا همانند کاشت مو می‌باشد؛ با این تفاوت که عملیاتی ظریفتر و حساس تر است و به همین دلیل باید توسط یک فرد حرفه‌ای و باتجربه انجام شود.

فواید عمل کاشت ابرو

  1. عمل کاشت ابرو در یک جلسه قابل انجام است.
  2. دردی را در ضمن آن متحمل نخواهید شد.
  3. اثرات آن خیلی زود قابل مشاهده است.
  4. به زمانی جهت ریکاوری اصلا نیاز پیدا نمی‌کنید.
  5. اثرات آن دائمی هستند.
  6. عدم ایجاد اسکار

چرا ابروی پرپشت این روزها مورد توجه قرار گرفته است؟

سایز و مدل ابروهایی که مورد پسند جوامع انسانی بوده در طول تاریخ بسیار تغییر کرده است. ما می‌دانیم که زنان در دوره مصر باستان و یونان به ابروهای کلفت و پهن علاقه داشتند و این که در قرن بیستم و حوالی سال‌های 1920 ابروهای نازک مد شدند. امروزه باز هم خانم‌ها به سمت ابروهای پهن و پرپشت گرایش پیدا کرده‌اند و دیگر ابروهای نازک و اصطلاحا نخی شکل جایی در بین ترندهای جدید مد و زیبایی صورت ندارد و حالا کاشت ابرو یک عمل جراحی زیبایی است که پیوند مو در محل ابروی شما که دچار ریزش مو شده است را امکان پذیر می‌کند. همچنین با داشتن ابروهایی پر پشت چهره شما طبیعی تر و سلامت تر به نظر می رسد.

اقدامات لازم قبل ازعمل کاشت ابرو

در اولین ویزیت، از شما شرح حال کامل پزشکی گرفته می‌شود و معاینه می‌شوید. این اقدامات به این منظور انجام می‌شوند تا پزشک ارزیابی کند آیا شما برای این عمل مناسب هستید یا خیر. همانند روش کاشت موی سر که باید از قبل با جراح متخصص مشورت کنید. در این مرحله جراح متخصص زیبایی از شما می‌خواهد مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید یا داروهایی که بدون نسخه دریافت می‌کنید را یک هفته قبل از عمل کاشت ابرو متوقف کنید. بهتر است مکمل‌های ویتامین c و k قبل از عمل مصرف شود چون احتمال خونریزی را پایین می‌آورد. یک محلول پاک کننده هم تجویز می‌شود که قبل از عمل خود را آماده کنید.

نکات مهم انجام عمل کاشت ابرو

برخی از افراد با طرح دقیقی که در ذهن دارند وارد کلینیک می‌شوند و دسته دیگر از خود متخصص جراحی و زیبایی می‌خواهند برایشان طراحی ابرو را انجام دهد. برای شما داروی آرامبخش تجویز می‌شود تا در حین عمل مضطرب نباشید و تکان نخورید. همچنین برای جلوگیری از ایجاد عفونت برای شما آنتی بیوتیک تجویز می‌شود.

برای این که عمل کاشت ابرو اثرات التهابی به همراه دارد برای شما داروی ضد التهابی نیز تجویز می‌گردد و پس از این اقدامات ابتدا روی شکم می‌خوابید یا می‌نشینید تا متخصص پوست و مو و یا جراح زیبایی موهای لازم برای پیوند را از بانک موی پشت سر شما تهیه کند. سپس طبق طراحی انجام شده از قبل، موها را در جهت مورد نظر پیوند می‌دهد. زمان لازم برای پروسه عمل کاشت ابرو از چند دقیقه شروع می‌شود تا در کیس‌های پیچیده تر که به 6 ساعت هم می‌رسد.

 قبل از اتمام عمل کاشت ابرو پزشک از شما می‌خواهد به فرم و سایز ابروها نگاه کنید تا اگر تغییری مد نظرتان می‌باشد، انجام شود. توجه به این نکته ضروری است که در این مرحله تورم ابروها موجب می‌شود که شکل اصلی ابروها تحریف شود و به نظر قرینه نیاید.

سوالات متداول پیرامون عمل کاشت ابرو

1-آیا عمل کاشت ابرو دردناک است؟

هم عمل برداشت مو از بانک پشت سر و هم عمل پیوند در محل ابروها دردی برای شما به همراه نخواهند داشت. علت این است که پزشک از قبل هر دو محل را با ماده بی حسی خاصی بی‌حس می‌کند. همچنین برای شما داروی آرامبخش تجویز می‌کند که شما را ریلکس می‌کند.

2-چه زمانی لازم است تا بیشترین اثر عمل دیده شود؟

 حدود 10 تا 12 ماه بعد از عمل کاشت ابرو لازم است تا در محل پیوند مو، رویش و حجم مورد نظر صورت بگیرد.

3-چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل کاشت ابرو هستند؟

کسانی که ابروهای نازک یا کوتاه به طور طبیعی و ارثی دارند

افرادی که جای زخم یا اسکار درقسمت ابرو دارند وباعث خالی شدن آن قسمت شده است

اشخاصی که در اثر لیزر ابروان آن ها آسیسب دیده است

4-شرط لازم برای انجام عمل کاشت ابرو چیست؟

برای انجام عمل کاشت ابرو، فرد باید بانک موی خوبی داشته باشد تا برای پیوند مو مورد استفاده قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *